Переваги професії програміста(ІТ-спеціаліста)
Професія Програміст
Якщо вас цікавить ця професія, то про неї я підготував трішки інформації саме тут:
Програмістами узагальнено називають категорію людей, що займаються розробкою алгоритмів та програм на основі математичних моделей. Програмістів умовно можна розділити на три категорії:
- Прикладні програмісти. Такі фахівці займаються розробкою конкретних програм, необхідних для роботи організації. Наприклад, сюди можна віднести програмістів 1С.
- Системні програмісти програмують операційні системи, інтерфейси до розподіленим баз даних, що працюють з мережами.
- Web-програмісти мають справу з мережами, але, як правило, з глобальними, такими, як Internet. Вони пишуть web-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні web-сторінки і т.п.
Cпецифіка роботи програмістом:
Плюси професії:
- Постійне професійне самовдосконалення,
- Високий попит на ринку,
- Висока заробітна плата,
- Працювати можна не маючи диплома,
- Переважно творча професія.
Мінуси професії:
- Те, що зрозуміло програмісту, не завжди зрозуміло користувачеві доводиться багато пояснювати,
- Трапляється працювати в авральному режимі,
- Робота за комп'ютером погано позначається на здоров'ї,
- І тут знаходиться місце рутині,
- Професія накладає відбиток на характер.
Робота для програміста:
- Науково-дослідні центри,
- IT-компанії,
- Організації, які в свій структурі увазі відділи програмістів (або штатну одиницю).
Особисті якості:
- Перш за все, програміст повинен володіти терпінням і витримкою. Це абсолютно незамінні якості в його роботі.
- Потрібно вміти швидко адаптуватися і постійно вивчати щось нове. Інакше через кілька років ваша цінність як фахівця може помітно знизитися.
- Вміння об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку.
Зарплата і перспективи професії програміста:
Успішний починаючий програміст в майбутньому може претендувати на посади:
- керівник групи програмістів,
- IT-директор,
- менеджер проекту,
- можна переміщатися в межах спеціальності, вдосконалюючись професійно.
Як стати програмістом:
Деякі вважають, що програміст - це не просто професія, а покликання душі. Дійсно, часто програмісти несхожі на інших працівників. Але щоб стати програмістом, треба або навчатися по книзі-самовчителю, або закінчити навчальний заклад з аналогічної спеціальності.
Плюси та мінуси
Професія програміст - вважається однією з найпопулярніших і престижних. Сьогодні ми поговоримо про плюси і мінуси цієї професії і розвіємо деякі міфи навколо неї.
Програміст - це фахівець, який працює з інформацією за допомогою комп'ютера. Він обробляє її, автоматизуючи цей процес шляхом написання програм.
Нерідко програміст, крім основної роботи (написання програмного коду), займається багатьма іншими справами:
- планування робочого дня (іноді тільки свого, іноді і складання списку справ для підлеглих);
- спілкування з замовниками (щоб зрозуміти, що саме потрібно зробити);
- написання документації до тієї частини роботи, яка вже виконана;
- передача досвіду молодим колегам;
- пошук інформації (буває, щоб дізнатися, як зробити що-небудь, потрібно переглянути купу сайтів і книг);
- дотримання розпорядку (у багатьох компаніях встановлений свій робочий регламент, в якому треба розібратися і дотримуватися його).
Якщо це все скласти, то «програміста», про який тут йде мова, буде правильніше назвати розробником програмного забезпечення. Тому що власне програмування, тобто написання коду - це один з етапів розробки.
Які переваги і недоліки даної спеціальності?
Плюси професії програміста:
1. Досить велика зарплата, завдяки якій ситуація «за що поїсти, одягнутися, полікуватися і т. п.» перестає бути проблемною.
2. Якщо компанія, в якій працює програміст, велика, то, швидше за все, вона запропонує хороший соцпакет (страхування здоров'я, безвідсоткові кредити, тренажерний зал/басейн, оплата лікарняного, гнучкий графік та інше).
Мінуси професії програміста:
1. Стомлюваність. Програмісти часто є альтруїстами і оптимістами.
Без достатньої підготовки (планування режиму дня) вони можуть затримуватися на роботі. Зрозуміло, що після серії таких переробок виникає потреба в лікарняному.
Хоча деякі співробітники настільки віддані роботі, що виконують її і на лікарняному. Але щоб все було добре, їм потрібно вміти розраховувати свій режим дня.
2. Необхідно постійно вчитися новому, а якщо це не запланувати собі на кожен день, то відставання від своїх більш успішних колег неминуче.
3. Велика зарплата - це і добре, і погано одночасно.
До неї легко звикнути, а відвикати дуже непросто. На щастя, поки що цього не треба робити, заробітна плата зростає з року в рік. Але якщо ставитися до грошей недбало, то можуть з'явитися борги, і вони будуть зростати з підвищенням зарплати.
Де працює програміст?
Це залежить від того, який шлях він обрав.
Якщо він працює в продуктовій компанії (установі, яка розробляє свій продукт, а потім його продає), то в маленькому і затишному офісі з невеликою кількістю працівників (до 100 чоловік).
Якщо програміст обрав роботу в аутсорсинговій компанії. то його місце буде розташовуватися у великій конторі (на 1000 чоловік). Вона може приємно здивувати різноманітністю розваг, фарб і креативу, а може бути сіренькою і незатишною.
Фріланс - це коли програміст сам шукає собі роботу в Інтернеті і, виконуючи її, отримує гроші.
Це, грубо кажучи, робота на дому. Проте тут є ряд перешкод. Працюючи вдома, ви знову ж повинні будете стежити за своїм часом і тримати себе в тонусі, інакше просто нічого не заробите.
Якщо у великих аутсорсингових і продуктових компаніях програмістом, швидше за все, керує менеджер, який допоможе і простежить за виконанням завдання, то у фрілансі програміст сам по собі. Не зробив - не заплатять.
Якими особистими якостями повинен володіти програміст?
Допитливість, посидючість, бажання щось розібрати і подивитися, як воно працює (зламати, в кінці кінців), математичний склад розуму, логічне мислення. Перераховані якості зустрічаються у програмістів найчастіше, але іноді такими фахівцями стають люди, які не володіють деякими з них.
Міфи і факти про дану професію
«Щоб стати програмістом, треба бути генієм».
Необов'язково. Головне, щоб був математичний склад розуму і розвинене логічне мислення.
«Щоб стати програмістом, треба володіти досконало англійською мовою».
Необов'язково. Читати текст англійською програмісту доведеться щодня, а говорити - лише кілька разів на тиждень. У деяких випадках можуть взяти на роботу без розмовної англійської, але за умови, що ви його підтягнете.
«Програмісти - дивні люди».
Вони такі ж, як усі. Їх «дивина» пов'язана зі способом мислення і звичками, які програмістам прищеплює робота в цій сфері.
У IT-компаніях діють досить незвичні для звичайного держслужбовця правила. Причина їх появи - збільшення ефективності та продуктивності праці. Програмісти працюють з усім світом і отримують знання від нього.
«багато Програмісти заробляють».
Це не міф. Оскільки вони працюють з іноземними замовниками, то зарплати обох сторін майже однакові. А за кордоном, природно, прибуток набагато вище.
«Цього можна навчитися, а потім працювати довго».
Міф. Це не завод. Вивчившись до якогось базового рівня, ви зможете влаштуватися працювати.
Швидше за все, вас приймуть з умовою, що за півроку ви підтягнете у своїх знаннях. Але навіть якщо ви на 100% підійшли, то треба вчитися кожен день, щоб не відстати від інших колег і технологій, які постійно рухаються вперед.
Мабуть, це вся інформація, яку необхідно знати тим, чия майбутня професія (на їх думку) - програміст. Тому, перш ніж вступати до ВНЗ на факультет інформаційних технологій, кілька разів подумайте: а чи є ця спеціальність вашим покликанням?
Короткий опис статті: професія Професія програміст програміст - вважається однією з найпопулярніших і престижних. Сьогодні ми поговоримо про плюси і мінуси цієї професії і розвіємо деякі міфи навколо професія програміст,професія програміста